Zara Balı

ZARA BALI HAKKINDA

DOĞAL ŞİFA KAYNAĞI 'ZARA BALI'

sdds

Balkanat Zara Çiçek Balı, Dünya çiçek çeşitliliğin üçte ikisini bünyesinde barındıran Zara'da, Beydağı ve Kösedağı'nın eteklerinde Girit Yaylası'nda üretilir. Zara bulundağu eşsiz coğrafi konumunun yanında, yaklaşık 300 endemik bitkiye sahiptir. Sivas Zara Balı, Türkiye'de üretilen bal çeşitleri arasında flora bakımından en zengin bal çeşitidir.

İnsanlığın varoluşundan bu yana şifa kaynağı olarak kullanılan, kutsal kitaplarda şifasından lezzetine sürekli vurgu yapılan, lokman hekimin ölümsüzlük iksirinde yer alan ve her derde deva olan bal ve arı ürünlerini hiç bir hile katmadan ve bu özelliklerine zarar verecek uygulamalardan kaçınarak 2500 metre rakımdaki Sivas ve Zara’nın muhteşem doğası ve endemik bitkileriyle birlikte Türkiye’nin sayılı zengin florasına sahip Girit Yaylasında, kimyasal kalıntısız ve tamamen doğal yöntemlerle (glikoz, şeker, kimyasal vermeden) üretiyoruz.

Zirai kimyasallardan ve egzoz gazlarından uzak; harika doğası, temiz havası ve temiz suyu ile meşhur 2500 metre rakımda Girit Yaylası'nda konumlandırdığımız arı çiftliğimiz ile, dededen kalma geleneksel yöntemlerle herhangi bir takviye besin (şeker, glikoz vb.) vermeden, arılarımızın Zara'nın eşsiz şifalı bitkilerinden ürettiği 1. sınıf kalitede bal ve arı ürünlerimizi BALKANAT markasıyla birlikte aracısız ve hilesiz doğrudan üreticiden tüketiciye ulaştırıyoruz. Doğal, sağlıklı yayla balı ve arı ürünleri tüketmek istiyorsanız Balkanat - Sivas Zara Balı'nı sizler de gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

BALKANAT ARILARI
"Sivas Zara Balı"
SİVAS ZARA BALI ARILARI
"Zara Balı"